yandex metrica

SOHBET 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı Kutlu Olsun

zuhida96

Kurucu
Site Yetkilisi
Kurucu
29 Kasım 2014
4,473
2,754
675
#1
Merhaba değerli üyelerimiz; SimuBOSS ailesi olarak 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılını en içten dileklerimizle kutlarız.
Çanakkale Savaşları, yüzyılımızın en büyük savaşlarından birisidir. Birinci Dünya Savaşı’nı galip bitirmek isteyen düşman devletler, gemileriyle Çanakkale Boğazı’nı geçip İstanbul’u almak istiyorlardı.Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusu, belirleyici bir rol oynamıştır. Millet olma bilincinin tohumlarının atılarak, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan, bir prestij ve azmin mücadelesidir. Çanakkale Muharebeleri, 1. Dünya Savaşı'nın en önemli ve hassas bölümünü teşkil eder. Çanakkale Savaşı, ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeğini ortaya çıkarmış, milletimiz, 500 bin evladını bu savaşta şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.


Çanakkale Deniz Zaferimizin 103. yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu tarihi günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferde payı olan tüm kahramanlarımızı ve diğer tüm şehitlerimizide rahmet ve minnet ile anıyouz.Saygılarımızla,
SimuBOSS Yönetimi
 
Beğeniler: isot ve İMPaRaToR